HİZMETLER

Yazılı Basın Haber ve Reklam Takibi
Ulusal, Bölgesel, Yerel yayın yapan gazeteler, dergiler ve yayınların taşra baskıları taranmaktadır. Ulusal ve yerel olmak üzere toplam 2.000'nin üstünde yayın optimum çözünürlükte taranır, optik karakter tanıma (OCR) teknolojileriyle metin haline dönüştürülür, kontrol edilir ve müşterilerin ihtiyaç duyduğu haberlere ve reklamlara ait veriler, talebe bağlı olarak, elektronik ortamda şifreli ve/veya CD arşivi olarak sunulur.

Görsel Basın Haber ve Reklâm Takibi;
70 TV kanalı, 24 saat boyunca dijital ortamda DVD kalitesinde kaydedilir ve yayınlanan tüm haberler konu ve firmalara göre sınıflandırılır. Haberin ve reklâmın yayınlandığı tarih, kanal, program, yayın saati, yayın süresi ve haberi özetleyen açıklamaların aldığı rapor, elektronik ortamda müşterilere günlük olarak sunulur. Görüntülerin tamamının olduğu arşiv CD/DVD'leri her hangi bir süre sınırlandırmasına tabi olmadan müşterilere sunulur.

İnternet Haber Siteleri Takibi;
2.500'e yakın portallarda yayınlanan tüm haberler taranır, sınıflandırılır ve müşterilerin isteğine göre derlenerek elektronik ortamda şifreli olarak sunulur.

Medya Analizleri
Medya analizleri, medya takibi sonucunda biriken verilerin, nicel ve niteliksel Değerler halinde raporlanması hizmetidir. Bu analizler, kuruluşların kendileri, rakipleri veya genel olarak sektörleri hakkında medyada yer alan haberlerin istatistiksel değerlendirmelerini içerir. Medya Analizleri, basılı rapor halinde ve/veya dijital ortamda müşteriye sunulur. Müşteriye sunulan medya araştırma raporları markaya katkı sağlayacak şekilde ve karar vericilerin işlerini kolaylaştıracak kriterlere göre analiz edilmektedir. Analizlerimiz Tüik (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerini de kullanarak Demografik istatistiklerle, haber erişimlerinin erkek ve kadınlara göre dağılımını, yaş gruplarına ve illerdeki nüfusa göre dağılımını da baz alarak analiz edilmektedir. Sosyal Medya Mecrası da analiz edilerek müşterilerimize daha fazla katma değer sağlamaktayız.

Dönemsel Çalışmalar;
Basın bülteni, fuar, kültürel etkinlik, firma açılışları gibi yapılan çalışmaların yazılı ve görsel medyada yansımalarının takip edilerek müşteriye ulaştırılması sağlanır.

Arşiv Arama
Geçmişte medyaya yansıyan haberlerin taraması yapılarak istediğiniz bilgiye kısa zamanda ulaşmanız sağlanmaktadır.

Deşifre Hizmeti
Toplantı, seminer ve diğer kayıtların yazıya aktarılması işlemi hızlı bir şekilde yerine getirilir. Bizden temin edeceğiniz bir TV programı olsun veya sizin dışarıdan getirdiğiniz bir kaydı yazıya aktarıyoruz.

Medya İletişim Rehberi (MİR)
Yayınlara ulaşmak veya yayında görev alan köşe yazarı, editör, muhabir, genel yayın yönetmeni ve sayfa düzenleyicilerine ulaşmak için gerekli tüm iletişim bilgilerini size sunuyoruz.

Sosyal Medya Takibi
Sosyal Medya mecralarında tam zamanlı olarak takip yapılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda daha da popüler hale gelmesi beklenen Sosyal Medya Mecrası şirketlerin, kurumların ve kişilerin takip etmesi gereken zorunlu bir mecra haline gelmiştir. Twitter, Facebook, FriendFeed, YouTube gibi sosyal ağlar takip edilmekte ve elde edilen veriler analiz edilmektedir.

Ulusal basında yer alan ülkemiz ve dünyadaki gelişmelerle ilgili haberlerden derleyerek oluşturduğumuz Medyada Türkiye Gündemi'yle, günün erken saatlerinde bilgiye ve gündeme ulaşmanız sağlanır.

- MDR Medya Özetleri
- MDR Temel-Coverage
- MDR Etkinlik
- MDR Kümeleme
- MDR Çok Boyutlu Ölçekleme
- MDR Reklâm-Geribildirim
- MDR Sektör
- MDR Müşteri Özel Tercihli
- MDR Konu/Olay
- MDR Kriz
- MDR Çok Değişkenli-İNNİVASYON
- MDR Yayın-Hedef Kitle
- MDR Bölge Haber
- MDR İl Haber
- MDR Düşünce Fikir
- MDR Köşe Yazarları
- MDR Yayın-Reklâm

Analizlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için bizi arayınız.